2011. április 19., kedd

A Keleti Oldal - Uzsora hitel legálisan???

Nagyon érdekes sztorit hallottam. Akár lehetne urban legend is, ám átgondolva nem az.
Régen ugye voltak az uzsorások, akik hitelt több száz százalékos kamatra adtak. Így szerezték meg a pénztelen emberek maradék vagyonát (ingó, ingatlan) is. Ennek most egy új, modern, kifinomult formájáról hallottam: élelmiszermaffia.

Igen, ez egy új fogalom, amit valószínűleg meg kell tanulnunk a későbbiekben. Hogy mivel is foglalkozik egy ilyen élelmiszer maffia? Kihasználja a szabad piaci verseny és a pénztelenek adta lehetőséget, ráadásul legálisan.

Egyszerű példán személtetve: egy kiló közepes minőségű párizsi kb. 1200 Ft a Tecsóban. Ezt megveszik majd eladják kilónként mondjuk 5000 Ft-ért a kis pénzű embereknek. Na és miért veszik meg ezt a kis pénzűek? Hát mert hitelre fel lehet iratni. Mondjuk a Tescoban nem kapnák meg hitelre a felvágottat, a kenyeret, lisztet, tejet, cukrot, de "attól" a bizonyos kereskedőtől igen.

Egy kiló kenyér - ezer forintért megveheted, hitelre


Aztán enni meg muszáj, hiába ötszörös áron van, a törlesztést meg lehet húzni a következő fizetésig, segélyig. Így aztán a "kereskedő" szép summára tehet szert, kisemmizve a szegényeket újra és újra, ők pedig a felgyülemlő adósság miatt nem tudnak már szabadulni a mókuskerékből.

Éljen megint a magyar leleményesség, hogy lehet még jobban megalázni és kisemmizni a szegényeket.

2011. április 18., hétfő

Vodafone átverés - S.U.C.K. it


Hát most személyesen lettem átverve, a Vodafone Magyarország jóvoltából.
Először is itt egy screenshot, ha esetleg levennék az oldalukról az átverést, azért maradjon meg a mai állapot (2011. 04. 18.) szerint. Hát persze, itt vannak jó netbookok hirdetve, mondjuk kár, hogy a HD verzióból már egy darab sincs eladó kishazánkban. Az SD-ből meg sikerült lecsapnom az utolsó darabra, ennek a tortúrája jön most.

A kis aranyos 3 nap használat után megadta magát, veszettül elkezdett sípolni ma reggel. Fogom magam, telefonálok hogy most mivan, mondják oké, 3 napon belül lehet azonnali cserét kérni. Berohanok a szervízbe, hogy kérjek egy igazolást, miszerint cserére szorul a cucc, adnak. Megyek a vodafone üzletbe, ott meg közlik, hogy nincs már több ilyen gép eladó. Felhívom a pesti szervízt, nekik meg nincs alkatrészük megcsinálni de nem is lesz. Erre a vodafone üzletben javasolják, hogy ha mást nem, bontsak szerződést, és visszakapom a vételárat, vagy vegyek egy lapit 80ezerért. Hát hogyne. Mint fogyasztót megtévesztettek, átvertek aztán még én kaparjak hogy legyen gépem? Bontottam a szerződést azon nyomban és vettem egy másik gépet Médiáéknál. Hát ez is no comment.


2011. április 11., hétfő

Állam kontra panelprogram kontra vállalkozók

A minap olvastam a panelprogram egyik legnagyobb balhéjáról. Történt, hogy 2009-ben egy vállalkozó jópár lakás felújítását vállalta. A társasház persze pályázott, nyert, megvolt az önerő is, a munkát hiba nélkül elkészítették, a számlát a vállalkozó annak rendje-módja szerint ki is állította.

Igen, csak a pályázati szerződésben érdekes pont volt - nem is gondolta senki, hogy jelentőséget kellene tulajdonítani neki: a kifizetések legvégső dátuma 2012 december. A bevett gyakorlat általában fél éves csúszás volt, nem egy és nem két panelprogramban elkészült lakás megbízási díját kapták meg abban az időben.

Panelprogram - szívás ha dolgozol?
A kép illusztráció

Azonban most másképp történt: még mindig nem kapták kézhez a pályázaton megnyert pénzt, közben azonban az adóhivatal már követeli a cégen a kiállított számlák ÁFA tartalmának befizetését. Ráadásul mindezt olyan szinten, hogy már a vállalkozó számláján inkasszó van: minden beérkező bevétel egyből "utalódik" az adóhivatalnak.

Méltányosság híján, amennyiben záros határidőn belül nem érkezik meg a pályázati pénz, kénytelen a cég felszámolni önmagát, húsz év munkáját téve tönkre csak azzal, hogy elvállaltak egy megbízást.

Állam kontra vállalkozások: ez is egy mocskos átverés? Ha véleményed van, hajrá. Kommentelj.